Ślimaki / Ślimaki szare Helix aspersa maxima oraz Helix aspersa muller.

5800

 

Ślimaki szare Helix aspersa maxima oraz Helix aspersa muller.

Wiosną 2013r rozpoczęliśmy hodowlę towarową ślimaka jadalnego. Gatunek to ślimak szary Helix aspersa maxima, oraz Helix aspersa muller. Uczestniczyliśmy w kursie organizowanym przez fachowców w dziedzinie hodowli ślimaka jadalnego, a następnie przygotowaliśmy wszystko co jest potrzebne do ich produkcji. Zakupiliśmy stado mateczne w ilości 13 000 sztuk i w lutym ruszyliśmy z hodowlą.

Dysponujemy pomieszczeniami, w których odbywa się wybudzanie, rozmnażanie oraz odchów osesków, a także obszarem zielonym (szklarnia, zagroda) gdzie wypuszczone są do dalszego wzrostu aż do zbioru. Ferma znajduje się w Ksawerowie koło Łodzi. Teoria nie odzwierciedla dokładnie tego samego co dzieje się w praktyce. Przeczytane książki, przebyte kursy mogą pomóc, lecz najlepiej mieć bliski kontakt z tym co się robi. Zdobyte doświadczenie pozwoliło nam osiągnąć sukces zarówno podczas wylęgu, jak i hodowli. Zapraszamy do śledzenia rozwijającej się Fermy oraz produkcji. Chętnych zapraszamy do kupowania Naszych reproduktorów i współpracy.


slimaki-hodowla

 

Jak rozpocząć swoją hodowlę ślimaków?

Oferujemy Państwu pomoc na każdym jej etapie oraz szkolenia. Wszystkim naszym kontrahentom dajemy gwarancję odsprzedaży (skupu) wyhodowanych ślimaków.

Hodowlę ślimaków zacząć można na 3 sposoby:

 • repro

  Od reproduktora

  Najbardziej wymagający rodzaj hodowli ale i najbardziej opłacalny, wymagający również zaplecza technicznego (pomieszczenie do reprodukcji z dostępem do wody bieżącej, kanalizacji, wentylacji oraz ogrzewania). Hodowla rozpoczyna się w lutym i obejmuje wszystkie jej etapy: zapłodnienie przez jajeczka, wylęg, podrostki aż do tuczu właściwego.

 • _DSC3925_jajeczka

  Od jajeczek

  Hodowla, która pomija trudny i czasochłonny okres reprodukcji. Wymaga zaplecza technicznego – pomieszczenie o temperaturze około 20 stopni C., gdzie zakupione u nas jajka ślimaków trzymamy do wyklucia się. Po wykluciu, ślimaki „wędrują” do specjalnych tuneli bądź hali, gdzie podlegają procesowi tuczenia.

 • oseski

  Od oseska

  Hodowla wymagająca mniejszego nakładu pracy i czasu. Zakupione u nas 1-tygodniowe ślimaki, wymagają wypuszczenia do tuneli lub hali, gdzie dorastają. Gdy pogoda jest odpowiednia (po 15 maja), młode ślimaki wypuszczane są do parków i tam dorastają do zbiorów


 

Oferta

 • Sprzedaż reproduktorów Helix aspersa maxima – cena 20zł/kg (do wyhodowania 1000kg potrzeba 50kg reproduktorów)
 • Sprzedaż kokonów (jajeczek) – koszt zakupu materiału zarodowego, potrzebnego do wyhodowania każdego 1000kg ślimaków – 2000zł
 • Sprzedaż osesków – koszt zakupu materiału zarodowego, potrzebnego do wyhodowania każdego 1000kg ślimaków – 2500zł


 • Sprzedaż reproduktorów Helix aspersa muller – cena 65zł/kg (do wyhodowania 1000kg potrzeba 30kg reproduktorów)
 • Sprzedaż kokonów (jajeczek) – koszt zakupu materiału zarodowego, potrzebnego do wyhodowania każdego 1000kg ślimaków – 2300zł
 • Sprzedaż osesków – koszt zakupu materiału zarodowego, potrzebnego do wyhodowania każdego 1000kg ślimaków – 2800zł

 

Wszelkie dane kontaktowe znajdziecie Państwo w zakładce KONTAKT.